dumánci - turistický oddíl a tábor
Menu AKTUALITY O NÁS DĚTSKÝ TÁBOR PRÁCE S MLÁDEŽÍ KRONIKA GALERIE PARTNEŘI TÁBOŘIŠTĚ ZPĚVNÍK

Move in a Green Way (strategic partnership, 2021-22)

V letech 2021 - 2022 byla naše organizace zapojená do projektu strategického partnerství s názvem "Move in a Green Way". Spolu s kolegy z Maďarska, Slovenska, Litvy a Turecka jsme se zabývali podporou udržitelnosti v oblasti sportu. Účastníci z každé země se zaměřili na jeden konkrétní sport, kterému se po dobu projektu věnovali - například pro Čechy to byl tenis. Výsledkem naší práce je brožura, kterou si můžete přečíst v angličtině ZDE a v češtině v dokumentu níže. Více informací se můžete dozvědět také na webové stránce projektu.

Na fotky z galerie se můžete podívat ZDE

Mája


Hledáme účastníky: I am OUT

Výměna mládeže

Termín: 6. - 14. 9. 2022

Místo konání: Matera, Itálie

Zapojené země: Česká republika, Itálie, Řecko, Estonsko, Ukrajina, Chorvatsko

Náplň projektu:

The first objective of the Youth Exchange “I am OUT” is to sensitize young people on the environmental problems we are facing today. Confronting different arguments through non-formal education methodologies we will allow them to feel fully involved, giving everyone the opportunity to feel part of the ecosystem and therefore protagonist of what must be a global change coming from each of us. The idea is to make participants understand the importance of safeguarding the nature that surrounds us, living it.

Learning objectives: ● awareness about world’s situation regarding environmental topics, and the engagement of European Union to prevent further climate change; ● taking personal commitments and being involved in a concrete change in personal lifestyle; ● deepen knowledge about topics such as the European Green Deal; ● live an immersive intercultural experience and becoming more aware about cultural richness in Europe; ● become aware about how to create an inclusive community and what to change in personal life; ● learn about non-formal education and its efficiency; ● improve English language skills and learn about italian language and culture.

V případě zájmu vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Více informací najdete v infopacku:


Hledáme účastníky: Summer Camp Challenge

Výměna mládeže

Termín: 23. 6. - 2. 7. 2022 (ČR) + 7.-19.10.2022 (Turecko)

Místo konání: Slavňovice, Česká republika a Turecko

Zapojené země: Česká republika, Turecko

Náplň projektu:

Tento projekt je složený ze dvou výměn mládeže mezi námi a organizacemi ze Slovenska a Turecka. První část se uskuteční v létě 2021 na našem krásném tábořišti u řeky Lužnice. Cílem této první výměny mládeže je připravit se na letní tábor, který uspořádáme v létě 2022 v Turecku - je třeba se naučit, jak letní tábor funguje, připravit program, organizovat hry a starat se o tým. Během prvního setkání tak předáme potřebné dovednosti mladým lidem, aby při druhém setkání dokázali program organizovat co nejvíce samostatně. 

Pokud máte zájem se zúčastnit druhé část projektu, která proběhne v říjnu v Turecku, stáhněte si prosím přihlášku a pošlete nám ji vyplněnou na maja.svobodova@email.cz.

Více informací najdete v infopacku: