dumánci - turistický oddíl a tábor

dětský tábor / oddíl Dumánci

>> Jak se k nám dostanete? / A kdy? / Cena tábora Táboroví vedoucí

 

Tábor 2018

V roce 2018 bude náš tábor probíhat od 30. 6 do 14. 7. Přihlášky mohou zasílat všechny děti ve věku od 4 do 17 let. Táborový program i rozdělení do skupin přizpůsobíme jak těm nejmladším tak i těm nejstarším tak, aby si všechny věkové skupiny přišly na své. V tomto roce - stejně jako vloni - bude tábor spojený s projektem pod záštitou programu Erasmus+, a tak se děti mohou těšit na nové vedoucí nejen ze Slovenska a Španělska, ale také z Německa a Finska. Všechny děti tak dostanou příležitost zdokonalit se v jiných jazycích a najít si nové kamarády všude po Evropě.

Své děti můžete na letošní tábor přihlašovat pomocí tohoto formuláře.

Momentálně také zvažujeme možnost protáhnout tábor pro zájemce znovu na tři týdny. V případě zájmu nám prosím dejte co nejdříve vědět.

Zde najdete formulář pro potvrzení od lékaře o způsobilosti dítěte zúčastnit se tábora:

A zde najdete tištěnou přihlášku dítěte na tábor spolu se všemi souhlasy, které od Vás potřebujeme:

Jak se dostat na tábor?

GPS souřadnice našeho tábořiště jsou 49.3775894N, 14.5283553E.

Vzhledem k tomu, že na naše tábořiště vede pouze jediná přístupová komunikace a to je spíš kamenitá lesní cesta, než komunikace pro motorová vozidla, nedoporučujeme pokoušet se přijet osobními automobily až do tábora.

Doporučujeme tedy dvě varianty:

  1. Od domu číslo 8 ve vesnici Slavňovice vede na naše tábořiště lesní cesta, jejiíž stav se za posledních pět let výrazně zlepšil, a tak dnes již není problém dojet na tábořiště prakticky jakýmkoli autem. U vozidel s nízkým podvozkem bych však raději doporučil řidičům nechat zbytek posádky ve Slavňovicích posádku vystoupit z vozidla a dolů z kopce si udělat procházku. 
  2. Druhou variantou, jak se dostat na naše tábořiště je přijet na druhou stranu řeky přes obec Malšice a vesnici Bečice, dojet k rozbouranému Suchomelovu mlýnu, zamávat nebo zapískat a některý ze zkušených vedoucích pro Vás rád dojede na kánoji nebo pramici.

Věřím, že komplikace s dopravou pro Vás nebudou otravou, ale nevšedním zpestřením dne :)

Kdy?

Nástup na tábor je v sobotu dopoledne. Pro další program je nutné, aby ve dvanáct byly všechny děti na táboře.

Při nástupu na tábor musí každé dítě potvrzení od doktora a kopii kartičky zdravotní pojišťovny.

Návštěvy rádi přivítáme druhou táborovou neděli mezi 13:00 a 16:00.

Tábor bude končit v sobotu po obědě.

 

Cena tábora

Cena tábora pro je pro letošní rok stanovena na částku 4900 Kč. Účastníci předchozích turnusů mohou opět počítat se slevou 1000 Kč a slevu poskytujeme také dětem z okolí města Tábor a sourozencům.

Pokud máte zdravotní pojišťovnu, která dětem na pobyty na táborech přispívá (např. VZP nebo ČPZP), uveďte to do přihlášky, nebo napište na adresu lukas.dumsky@centrum.cz a my vám pošleme potvrzení o platbě.

Stále platí, že cena není důvodem, aby se děti nemohly našeho tábora zúčastnit, a tak pro rodiny s větším počtem dětí nebo s omezenými finančními prostředky nabízím individuální cenu, o níž si můžete napsat na adresu lukas.dumsky@centrum.cz.

Platby
Platby prosím posílejte na oddílový účet 2800068707/2010 a jako variabilní symbol uvádějte rodné číslo dítěte. Za každé dítě plaťte prosím zvlášť. 

Návštěva doktora

V posledních týdnech před táborem navštivte prosím s vaším dítětem dětského doktora za účelem vyplnění potvrzení, že se Vaše dítě může tábora zúčastnit. Potvrzení pak společně s kopií kartičky zdravotní pojišťovny odevzdáte při předávání dítěte na tábor. 

Formulář potvrzení:

Medailonky jednotlivých táborových vedoucích najdete zde.

 

Táboroví vedoucí                                 

Ing. Lukáš Dumský - Hlavní vedoucí

Jmenuji se Lukáš Dumský a narodil jsem se 9.3.1982 v Praze. Celé své dětství jsem však strávil na Sedlčansku. Vystudoval jsem sedlčanské víceleté gymnázium a posléze Univerzitu obrany v Brně se zaměřením na telekomunikační technologie. Několik let jsem pracoval pro Ministerstvo obrany ČR, ale po odsloužení svého pracovního závazku spojeného s předešlým studiem jsem tuto kariéru ukončil. V současné době se věnuji práci s dětmi a mládeží a připravuji se na doktorské studium na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Ve volném čase se věnuji zejména sportovním aktivitám a kulturnímu vyžití. Již od svých deseti let jsem jezdil na tábory k Trkovskému rybníku a tento tábor mi silně přirostl k srdci. Když jsem v roce 2010 dostal nabídku převzít jeden z uvolněných turnusů, s radostí jsem tuto nabídku přijal. Už dlouhou dobu před tím jsem kolem sebe formoval oddíl nadšených mladých lidí, a proto jsem si byl od začátku jist, že budu mít kolem sebe dostatek zodpovědných vedoucích, na které se budu moci spolehnout.

(e-mail: lukas.dumsky@centrum.cz)

 

Mája Svobodová - zástupce hlavního vedoucího

Jmenuji se Mája Svobodová, narodila jsem se 16. 1. 1999 a studuji sedlčanské osmileté gymnázium. Mám ráda přírodu, i když se sportem to moc nepřeháním. Z lásky ke čtení se občas s nadšením pustím i do psaní (a z ohleduplnosti ke svému okolí si to většinou nechávám pro sebe). Hraju na kytaru, mám hrozně ráda zpívání a všechny akce, kde se dá provozovat (tolik, že brát ohledy na okolí nepřipadá v úvahu).

Na táboře jsem byla poprvé ve čtrnácti letech a moc se mi tam líbilo. Jeho pravou krásu jsem však objevila hlavně ve chvíli, kdy jsem se mohla více zapojit do jeho organizace. V současné době se soustředím také na plánování našich zahraničních aktivit v rámci projektu Erasmus+-

(email: maja.svobodova@email.cz)

 

Lukáš Lederer - zástupce hlavního vedoucího

Jmenuji se Lukáš Lederer a narodil jsem se 5.3.1994. V současné době studuji na VŠTE v Českých Budějovicích a mám za sebou úspěšně stavební průmyslovku v Praze. Ze zájmu o historii jsem se začal věnovat historickému šermu a mezi mé další zájmy patří posilovna, snowboard a občas i ta tužka s papírem a kytara. Na tábory jezdím od svých devíti let, s Lukášem jsem se seznámil před několika léty právě na jednom z nich na Častoboři. Následně na to mě pozval na tento tábor a já nabídku nadšeně přijal. Baví mě práce s dětmi a podílení se na organizaci tábora je pro mě velká radost. Tábory jsou velké stmelovací akce, kde člověk najde spoustu nových her, triků, přátel, zájmů a zaručují spoustu nezapomenutelných zážitků. Jednoduše řečeno tábory byly, jsou a budou jednou z nejlepších vzpomínek našeho života. (e-mail: lederer.lukas5394@gmail.com)

 

Terezie Třeštíková - vedoucí

Jmenuji se Terka Třeštíková, narodila jsem se 1.1. 2002. Studuji gymnázium v Praze-Hostivaři. Mám ráda zvířata přírodu, chození na výlety hlavně do hor. Ráda si zahraji každou pohybovou hru a i když nejsem žádný velký stratég propadla jsem i deskovým hrám. Také ráda hraji na kytaru a zpívám, miluju táboráky a nesnáším noční bojovky. K táboru jsem se dostala přes Lukáše, na Lužnici jezdím už pět let a každý rok se tam velice ráda vracím.

 

 

 

Pavel Kutil - vedoucí

Když jsme v roce 2007 založili Dumánky, nečekal jsem, že by z víkendových akcí pro děti mohl vzniknout tábor. Opak se stal pravdou a já jsem rád, že své široké spektrum zájmů tak můžu předat budoucím generacím. Snažím se zábavnou formou předat své zkušenosti především z oborů vědy a techniky, jelikož to jsou mé zájmy.
Vystudoval jsem SPŠ a VOŠ Příbram a poté získal další zkušenosti na Masarykově Universitě, Vysoké škole chemicko-technologické a Jihočeské Universitě. Nabral jsem také mnohé zkušenosti z oblasti informačních technologií, diplomacie, analýzy a businessu.
Chci, aby tábory byly převeším zábavné, zároveň však také výchovné a vzdělávací. Vždyť přece vychováváme svou budoucnost.

 

Zdeněk Vlček - vedoucí

Jmenuji se Zdeněk Vlček a narodil jsem se 24. 6. 1996. Aktuálně studuji střední školu se zaměřením na reklamu. Na tábory jezdím od svých sedmi let a zúčastňuji se většiny Dumánčích akcích. Rád pracuji s dětmi a pobývám v přírodě. Na táborech se starám spolu s Pavlem Kutilem zejména o přípravu her a správu tábořiště. Snažím se dělat oddílové akce nejen zábavné, ale i naučné a to hlavně prostřednictvím pořádání výletů do muzeí, plzeňské Techmanie atd.

 

Martin Junek - vedoucí

Jmenuji se Martin Junek, narodil jsem se 17. 11. 1996 v Praze. Brzy poté jsme se přestěhovali do Sedlčan, kde studuji místní víceleté gymnázium. Ve volném čase sportuji, hraju florbal a stolní tenis a také rád hraji na klarinet a kontrabas. V 11ti letech jsem poprvé navštívil tábor u Trkova, potom jsem vyzkoušel ještě další tři tábory. Nakonec jsem dospěl k názoru, že dumánčí tábory u Trkova (nyní u Lužnice) jsou nejlepší. Rád se také účastním i jiných táborových akcí, například bitvy čtyř generálů nebo jiných víkendových aktivit.

 

 

www.dumanci.cz | DUMÁNCI Tom - turistický oddíl a tábor tvorba www: www.KALI.cz