dumánci - turistický oddíl a tábor

/ oddíl Dumánci

Tábořiště

Naše tábořiště se nachází cca 1 km od vesnice Slavňovice na břehu Lužnice. Na druhém břehu řeky je obnovená vodní elektrárna v historickém objektu Suchomelova mlýnu. Při obnově elektrárny byl v letech 2012 až 2014 vystaven také nový jez přes řeku, díky kterému máme pár desítek metrů od tábořiště zajištěné koupání. 

Tábořiště je vybavené moderními sociálními zařízeními. Chlapci i dívky mají oddělené koupelny s dvěmi sprchami, dvěma umyvadly a dvěmi splachovacími toaletami. Díky připojení k elektrické síti se dá v koupelnách využívat teplá voda.

Táborové zázemí zajišťují dvě chaty. Starší z nich slouží povětšinou vedoucím jak k ubytování, tak k večerním poradám. (foto zde)

V suterénu druhé chaty je zbudována velká táborová kuchyně, která obsahuje dvě velké lednice s mrazáky a kamna na dřevo, elektřinu i plyn. Pitnou vodu zajišťuje vlastní vrt a vodárna vybavená UV lampou a uhlíkovým filtrem.

Děti jsou ubytovány v patnácti podsadových stanech. Pokud je dětí tolik, že už se vedoucí do stanů nevejdou, může se až osm z nich vyspat ve starší chatě.

V letošním roce jsme přikoupili ještě jednu chatu, která je sice od tábořiště vzdálená asi 200 metrů, ale počítáme s tím, že i v ní budoucnu nalezne šest vedoucích pohodlné ubytování.

Mezi naše nejcennější vybavení patří patrně to vodácké. Máme 4 dvojkánoje (z toho dvě Samby), jednu trojkánoj (Samba) a jeden kajak. Díky jednomu z našich partnerů, společnosti Hiko, se děti mohou těšit na pěkné a funkční vesty a pádla. Z našeho tábořiště se pak na lodích dá vyrazit po proudu k řetězovému Stádleckému mostu (významná technická památka) nebo proti proudu ke zřícenině hradu v Příběnicích.

V roce 2018 jsme naše táborové vybavení rozžířili o šestimetrový vigwam, velkou trampolínu a také pingpongový stůl.  

 

 

 

 

www.dumanci.cz | DUMÁNCI Tom - turistický oddíl a tábor tvorba www: www.KALI.cz